Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przedszkola, żłobki

Adres:
99-400 Łowicz, os. Starzyńskiego 5A
Nr telefonu:
(+48) 46 837 40 07
WWW:
Przedszkole mieści się w centrum Łowicza na osiedlu Starzyńskiego, pomiędzy blokami, z dala od ruchliwych ulic. Posiada 6 oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku 3-6 lat. Każda grupa ma swoją przestronną salę, wyposażoną w kąciki zainteresowań. Meble w salach dostosowane są do wzrostu dzieci oraz posiadają atest bezpieczeństwa.

Wnętrze budynku jest estetycznie urządzone, przyjazne dzieciom. W holu głównym wyeksponowane są prace dzieci, zmieniające się według tematyk i pór roku. Posiadamy tablice interaktywne, które uatrakcyjniają nasze zajęcia i zabawy. Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi gabinetami: logopedycznym i psychologicznym.

Nasza kadra, to grupa ludzi kreatywnych, wiarygodnych, zaangażowanych w proces nauczania i wychowania najmłodszych. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe przygotowanie pedagogiczne. Dbamy o rozwój dziecka w sferze emocjonalnej, umysłowej, społecznej i fizycznej. Stwarzamy warunki bezpieczne i godne zaufania rodziców. Tworzymy atmosferę tolerancji i bezpieczeństwa.

Dzieci biorą udział w realizowaniu innowacji pedagogicznych.

Przedszkole posiada duży, dobrze zagospodarowany plac zabaw oraz ogródek przedszkolny, w którym dzieci maja bezpośredni kontakt z przyrodą i prowadzą obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie.

Nasze przedszkole ma własne tradycje, co podkreśla jego odrębność i specyfikę. Dzieci biorą udział w wielu konkursach zewnętrznych , zdobywając pierwsze miejsca i wyróżnienia.

Uczymy dzieci empatii poprzez zaangażowanie w akcje charytatywne na rzecz ludzi i zwierząt.
W przedszkolu przestrzegamy praw dziecka ustanowionych przez ONZ.

Na ile pozwalamy dziecku:
  • Przestrzennie – na tyle aby nie zagrażało to jego bezpieczeństwu i innym dzieciom
  • Wewnętrznie – na tyle aby stymulować jego rozwój i zachować jego indywidualność.
Oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe;
  • język niemiecki i angielski
  • zajęcia przyrodniczo -badawcze
  • zajęcia taneczne
  • zajęcia poetycko-teatralne
  • zajęcia plastyczne
  • gimnastykę korekcyjną i ogólnorozwojową
  • religię
  • terapię logopedyczna i psychologiczną
Absolwent Przedszkola „Pod Tęczą” jest bardzo dobrze przygotowany do pełnienia roli ucznia, posiada dobry poziom adaptacji, motywację uczenia się oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

W roku 2016 nasze przedszkole otrzymało tytuł Najfajniejszego Przedszkola w Powiecie Łowickim.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]