Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 grudnia 2013
Dwudziestu trzech szachistów z Łowicza, Nieborowa i Zdun, wzięło udział w piątej edycji turnieju w szachach „szybkich” o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu. Turniej rozegrany został, 21 grudnia 2013 r. w hali nr. 1, mieszczącej się przy ulicy Jana Pawła II. Co roku cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, czego efektem jest ilość osób chcących spróbować swoich sił w tej „królewskiej grze”. Dla przykładu, w 2011 r. wystartowało jedynie 14 zawodników.
Tym razem zawodnicy chcący zdobyć najwyższe laury, mieli znacznie ułatwione zadanie. W turnieju nie wziął udział obrońca tytułu Zdzisław Orzechowski oraz kilku bardzo dobrych szachistów. Najlepszym graczem (9 rund) był Mateusz Brzozowski, zawodnik UKS „Pałac” Nieborów, który nie przegrał żadnej gry w turnieju, trzy razy remisując i zwyciężając aż 6 razy.

Jak relacjonuje przebieg turnieju, jego organizator, Robert Chojnowski, bardzo dobrze zagrała jedna z trzech dziewcząt w turnieju Zuzanna Mazgaj. W klasyfikacji generalnej zajęła ona drugą pozycję. Trzeci był Łukasz Łąpieś reprezentujący UKS „GOK” Zduny. Warto tu zaznaczyć, że ten młody zawodnik, dwa lata temu był jeszcze juniorem. Dziś świetnie już sobie radzi ze starszymi zawodnikami.

Spośród juniorów najlepiej zagrali Mateusz Pruk, Norbert Jagura i Tymoteusz Karczewski reprezentujący UKS „Pałac” Nieborów. Miejsca na podium w klasyfikacji dziewcząt zajęły Natalia Sobieraj i Eliza Placek także z UKS „Pałac” Nieborów. Podczas turnieju wprowadzono klasyfikację dla zawodników początkujących (ranking 1000), którą wygrał Paweł Wysocki z Łowicza. Drugi był Szymon Kuś, a trzecie miejsce zajął Paweł Tomala z SP 1 Łowicz. Najmłodszym, nagrodzonym zawodnikiem turnieju został Dawid Brzozowski.

Każdy ze zwycięzców otrzymał puchar ufundowany przez dyrektora OSiR Zbigniewa Kuczyńskiego. Korzystając z okazji w związku ze zbliżającym się świętem Bożego Narodzenia szachiści złożyli mu życzenia, wręczając bombkę zdobioną przez młodych zawodników z Nieborowa.

Wyniki:

Klasyfikacja OPEN:
 1. Mateusz Brzozowski (UKS „Pałac” Nieborów)
 2. Zuzanna Mazgaj (UKS „Pałac” Nieborów)
 3. Łukasz Łąpieś (UKS „GOK” Zduny)
Klasyfikacja juniorów:
 1. Mateusz Pruk (UKS „Pałac” Nieborów)
 2. Norbert Jagura (UKS „Pałac” Nieborów)
 3. Tymoteusz Karczewski (UKS „Pałac” Nieborów)
Klasyfikacja dziewcząt:
 1. Zuzanna Mazgaj (UKS „Pałac” Nieborów)
 2. Natalia Sobieraj (UKS „Pałac” Nieborów)
 3. Eliza Placek (UKS „Pałac” Nieborów)
Klasyfikacja początkujących:
 1. Paweł Wysocki (Łowicz)
 2. Szymon Kuś (UKS „Pałac” Nieborów)
 3. Paweł Tomala (Łowicz)
Najmłodszy zawodnik turnieju:
Dawid Brzozowski (UKS „Pałac” Nieborów)design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]