Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 lipca 2021
Członkowie i przewodnicy łowickiego oddziału PTTK, kolejny raz, promowali Łowicz i Ziemię Łowicką w programach telewizyjnych. Można ich było zobaczyć m.in. w programie „Budzi się ludzi”, audycji porannej TVP3 Łódź.
Przewodnik Zdzisław Kryściak opowiadał o ciekawostkach związanych z trójkątnym, Nowym Rynkiem na którym stał niegdyś renesansowy ratusz miejski z trzykondygnacyjna wieżą. Zachęcał również do o odwiedzania Muzeum Guzików w Łowiczu, w którym prezentowane są unikatowe zbiory m.in. guzikami polskich noblistów, prezydentów i dostojników Kościoła, ludzi ze świata nauki, literatury, kultury, sportu i polityki.

W tym samym programie kajakarze z Klubu Turystyki Kajakowej „Tratwa”, działającego przy łowickim PTTK, promowali walory turystyczne i przyrodnicze rzeki Bzury. Przewodniczka i instruktorka kajakarstwa Agnieszka Walczak-Caban przypominała o bezpieczeństwie na wodzie i zaletach kajakarstwa turystycznego. Efekty tych nagrań można było obejrzeć w miniony weekend o godz. 10.00.

W nagraniu innego programu pn. „City Break” – audycji Telewizji Kutno, przybliżającej ciekawe turystycznie i historycznie miejsca w regionie, wziął udział przewodnik Jacek Rybus. Tematem odcinka był Skansen w Maurzycach.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku i wspólnej wędrówki po Skansenie w Maurzycach:
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=193716925900140

Jak widać na powyższych przykładach członkowie i przewodnicy PTTK nie tylko oprowadzają wycieczki czy organizują rajdy turystyczne, ale również dbają o właściwą promocję Łowicza i Ziemi Łowickiej.

Fot: Klub Turystyk Kajakowej „Tratwa” i Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]