Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 kwietnia 2023, 16:30

Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na promocję nowej książki Krzysztofa Marka Wiśniewskiego. Tematem publikacji są „Mało znane fakty z dziejów Parafii św. Ducha w Łowiczu”. Promocja odbędzie się, 27 kwietnia 2023 r. o godz. 16:30 w siedzibie biblioteki przy Alejkach Sienkiewicza.

Gdyby ktoś nie mógł być na promocji, z autorem książki, będzie mógł spotkać się w niedzielę, 30 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:00. Oczywiście w kościele pw. Świętego Ducha w Łowiczu. Nakład książki jest ograniczony, więc kto chciałby ją mieć w swoim zbiorze, musi się pospieszyć.

Krzysztof Marek Wiśniewski jest wieloletnim członkiem łowickiego oddziału PTTK i doświadczonym przewodnikiem. Pasjonatem lokalnej historii. Członkiem Zarządu Koła Wychowanków i Wychowanek Szkół Średnich Ogólnokształcących w Łowiczu.

Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych oraz artykułów poświęconych Łowiczowi, jego zabytkom, m.in. „Kaplica pw. Świętego Karola Boromeusza w Łowickim muzeum”, „Podgrodzie Łowickie”. Wśród nich kilka poświęconych jest parafii św. Ducha w Łowiczu: „Błogosławiona z arcybiskupiego grodu”, „Żywa historia. Tablice inskrypcyjne w kościele Świętego Ducha w Łowiczu”.

W swojej ostatniej książce w formie opowieści przewodnickiej opowiada o dziejach parafii św. Ducha w Łowiczu m.in. przybliżając biogramy proboszczów, opowiada o lasach kościoła podczas I wojny światowej, omawia malarskie przedstawienia świątyni i jej wnętrza.

Zachęcamy do udziału w promocji i nabycia publikacji, a Krzysztofowi Markowi Wiśniewskiemu, gratulujemy.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]