Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 stycznia 2020
W sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury, 9 stycznia 2020 r. odbyła się promocja książki pt. „ŁOWICZ inside and outside", wydanej przez Urząd Miejski w Łowiczu przy współpracy z warszawskim wydawnictwem Euro Pilot Sp. z o.o. Wydarzenie zgromadziło liczną grupę osób, zainteresowanych publikacją i historią miasta.
Książka napisana jest w języku polskim i angielskim, podzielona na 15 rozdziałów i na 144 stronach przedstawia bogato ilustrowaną historię Łowicza, począwszy od średniowiecza po czasy współczesne. W prosty i przystępny sposób ukazuje czytelnikowi wszystko to, co powinien wiedzieć o Łowiczu.

Tekst publikacji opracował Zdzisław Kryściak, przewodnik łowickiego oddziału PTTK. Przy tworzeniu publikacji pracowali również: Marzena Kozanecka-Zwierz, Agnieszka Pawłowska-Kalinowska i Agnieszka Walczak-Caban.

Książka „ŁOWICZ inside and outside" jest drugą publikacją powstała w ramach współpracy miasta z wydawnictwem Euro Pilot Sp. z o.o. W 2017 r. wspólnie wydano przewodnik turystyczny „Wszystkie kolory Łowicza i Ziemi Łowickiej”. Obie publikacje oprócz Łowicza, będzie można już wkrótce kupić w księgarniach w całej Polsce, również w sklepach sieci EMPiK.

Już dziś, książkę można kupić w Łowickim Ośrodek Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki. Koszt: 38 zł.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]