Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 listopada 2021
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu znalazła się w gronie laureatów akcji Kinder pn. Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie". Dzięki wsparciu głosów internautów do zbiorów biblioteki trafią książki dla najmłodszych czytelników.
Zorganizowane zostanie również spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem, polskim literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem książek dla najmłodszych czytelników.

Przypominamy, że nagrodzonych zostało tylko 300 bibliotek z największą liczbą głosów. W gronie tym znalazła się, nasza łowicka biblioteka. Super!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]