Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 sierpnia 2014
Miejsce: Muszla koncertowa w parku Błonia
Nikt nie lubi pożegnań, ale jeśli trzeba stanąć przed taką koniecznością, dobrze zrobić to w sposób sympatyczny. Tak, by stało się ono oczekiwaniem na najszybsze, kolejne spotkanie. Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic do wzięcia udziału w imprezie pn. Pożegnanie Wakacji 2014. Choć wakacje się już kończą, pożegnajmy je wspólnie w radosnej atmosferze.

Impreza odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia 2014 r, na muszli koncertowej w parku Błonia i obfitować będzie w szereg atrakcji. Na dzieci czekać będzie lunapark i różnego rodzaju urządzenia zabawowe tj. dmuchane zamki, a dla dorosłych wielostanowiskowy grill i rollbary z parasolami.

Na scenie wystąpią znane i lubiane zespoły muzyczne. Wśród nich m.in. zespoły „The Fireballs”, „The Trill”, „Trio British Music” i formacja „Dancing Queen”, która bawić nas będzie przebojami szwedzkiej grupy „Abba”. Gwiazdą „Pożegnania Wakacji 2014” w Łowiczu, będzie Szymon Wydra z zespołem „Carpie Diem”.

Zapowiada się ciekawa zabawa na zakończenie lata. Nie może cię na niej zabraknąć! Wstęp wolny.

Program Imprezy:
  • godz. 14.00 - 15.30 Interaktywny blok zabawowy dla dzieci
  • godz. 15.45 - 16.00 Podsumowanie TURBO WAKACJI oraz wręczenie pucharów zwycięzcom turnieju szachowego o „Puchar Burmistrza Miasta Łowicza”,
  • godz. 16.00 Występ zespołu The Trill ( polskie przeboje rockowe i nie tylko)
  • godz. 17.15 - 18.25 Koncert formacji „Dancing Queen” z przebojami szwedzkiej grupy „Abba”
  • godz. 18.45 - 20.00 Występ zespołu „The Fireballs”
  • godz. 20.15 - 21.35 Koncert Szymon Wydra z zespołem „Carpe Diem”
  • godz. 22.00 – 23.30 Zabawa z zespołem „Trio British Music.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]