Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 grudnia 2013
Na cmentarzu katedralnym w Łowiczu znajduje się grobowiec płk Mariana Krudowskiego, dowódcy 10 Pułku Piechoty stacjonującego przed II Wojną Światową w naszym mieście. Istnieją realne możliwości odnowienia tego wyjątkowego, zabytkowego grobu.
Próbę przywrócenia dawnego blasku grobowca, jak i dwóm pozostałym grobom, w których pochowani są żołnierze „łowickiej dziesiątki”, podjęli się członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Aby grobowiec odnowić w pierwotnej formie, potrzebne są jego zdjęcia, szczególnie te z lat 70 i 80. Wiadomo, że wcześniej posiadał on kute drzwiczki, których dziś już nie ma. Wejście do grobowca obecnie zostało zamurowane.

Może ktoś posiada zdjęcie tego grobowca w dawnym, historycznym wyglądzie? Jeśli tak prosimy o pilne przeslanie ich na adres sh10pp@gmail.com lub dostarczenie do siedziby łowickiej „dziesiątki”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]