Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
31 grudnia 2013
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i jego zastępca Bogusław Bończak spotykali się z władzami Polskich Kolei Państwowych Przewozy Regionalne i Intercity w sprawie dostępności pociągów dla pasażerów z naszego miasta.
Jak wiadomo z każdym rokiem pociągów ubywa w planie rozkładu jazdy, co nie jest optymistyczną informacją dla osób korzystających z tego środka transportu np. dojeżdżających do pracy w Warszawie.

16 grudnia 2013 r. przedstawiciele miasta spotkali się z Adamem Zdziebło sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, który z upoważnienia ministra podejmuje decyzje i zajmuje stanowisko w sprawach kolejnictwa oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pan minister zapewnił, że przedstawi problem Pani premier Elżbiecie Bieńkowskiej, aby w rozkładzie jazdy pociągów znalazł się pociąg pośpieszny dla Łowicza. Taki pociąg będzie kursował na trasie Warszawa – Kutno od poniedziałku do czwartku po godz. 16.00 oraz w piątek i niedzielę do Bydgoszczy. Pociągi będą kursować od 6 stycznia.

Zapewnienie o tym ustaleniu otrzymał burmistrz Kaliński od prezesa Intercity Janusza Malinowskiego w dniu 30 grudnia 2013 r., o czym poinformował Państwa radnych i media na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz Łowicza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję ratowania łowickich połączeń kolejowych. W szczególności premier Elżbiecie Bieńkowskiej, wicemarszałkowi Cezaremu Grabarczykowi, posłom i senatorom naszego okręgu wyborczego oraz biskupowi seniorowi Alojzemu Orszulikowi.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]