Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
31 sierpnia 2014, 19:00
Miejsce: Muszla koncertowa na Błoniach w Łowiczu
...czasami niewiele trzeba, by przenieść się do ogrodu w ciepły letni wieczór i przy blasku księżyca poczuć zapach róż... Wystarczy przyjść na koncert z piosenkami Anny German, gdzie subtelny i uczuciowy śpiew Sylwii Strugińskiej współgra z doskonałymi aranżacjami muzyków Alla Vienna.

Chwytające za serce, liryczne a zarazem pełne energii i bardzo emocjonalne... Takie piosenki usłyszymy podczas koncertu, bo taka była Anna German– posągowa, ale zawsze przykuwająca uwagę swoim anielskim śpiewem.


Podczas koncertu usłyszymy między innymi:
Tańczące Eurydyki, Zakwitnę różą, Człowieczy los, Wróć do Sorrento, A on mne nrawitsya (A он мне нравится), Odin raz v god (Один раз в год), Greckie wino, Jesteś moją miłością, Taka prawda nieprawdziwa, Księżyc i róże, muzykę z polskich seriali oraz wiele innych .

Całość koncertu dopełni słowo prowadzone przez Janusza Janysta, który profesjonalnie przybliży wspomnienia i anegdoty związane z Anną German.

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Zespół powstał w 2008 roku. Swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej. Sukcesywnie powiększał program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Dziś wizytówką zespołu są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: „Ale Kino”, „Kochamy Seriale”, „Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie”, „Filmowe Piosenki z chórem”, „Alla Vienna Disco z DJ” czy „Piosenki Anny German”.

Z roku na rok zespół wzbogaca swoje artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje, stając się jedną z najlepszych wizytówek kulturalnej Łodzi. Od początku 2012 roku zagrali prawie 50 koncertów w całym kraju.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]