Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 grudnia 2017
Kinga Kryściak, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu zajęła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym pn. „W kamieniu i spiżu”, którego organizatorem był Łódzki Dom Kultury wspólnie ze Społecznym Komitetem Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Związkiem Legionistów Polskich i Ich Rodzin oraz Związkiem Strzeleckim Oddział Łódź.
Głównym celem konkursu, skierowanego zarówno do fotografów profesjonalnych jaki i amatorów, było ukazanie na zdjęciach miejsc pamięci, poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Kinga, wykonała trzy fotografie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującego się przy ul. Podrzecznej i przedstawiła je w cyklu zatytułowanym „Dzień”. Nadesłane zdjęcia oceniało profesjonalne, pięcioosobowe jury, które w kategorii wiekowej do lat 16 postanowiło przyznać właśnie jej pierwsze miejsce.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się wczoraj, 5 grudnia 2017 r, podczas gali w 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. W czasie spotkania można było wysłuchać gawędy o marszałku, zaprezentowanej przez prof. Przemysława Waingertnera. Spotkanie zakończył koncert patriotyczny.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]