Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 stycznia 2014
Dziś rozpoczęły się ferie zimowe. Zachęcamy, więc wszystkie dzieci oraz młodzież do uczestniczenia w spotkaniach, zajęciach i warsztatach, przygotowanych przez łowickie placówki: Łowicki Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Turystyki w Łowiczu i Miejską Bibliotekę im. A. K. Cebrowskiego.
Solidną dawkę emocji feryjnych przygotowało także Muzeum w Nieborowie, które zaprasza na „Ferie u Radziwiłłów.”

Do grona instytucji, które przygotowało ofertę feryjną dołączyło także Muzeum w Łowiczu, które zaprasza na zajęcia pn. „Papier i drewno”. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać sztukę ludową regionu łowickiego na podstawie kolekcji wycinanki i rzeźby oraz zagrają w grę pamięciową „Łowickie memory”.

W ramach muzealnych ferii, zorganizowana zostanie również niezwykle ciekawa lekcja kaligrafii z wykorzystaniem patyka, gęsiego pióra oraz stalówki. Dodatkowo zajęcia na ekspozycjach stałych przybliżą historię regionu łowickiego.

Uczestnictwo w zajęciach jest odpłatne i kosztuje 2 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 35, 36. Szczegółowy program ferii w Łowiczu www.lowiczturystyczny.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]