Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2019
Na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3, odbyła się II edycja rozgrywek RETRO LIGI. To projekt mający na celu odtworzenie przedwojennych rozgrywek piłkarskich opartych na przedwojennych zespołach, przepisach, strojach i klimacie tamtej epoki. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza.
Na murawie, 6 kwietnia 2019 r. stanęli naprzeciw sobie drużyny WKS 10 Pułku Piechoty oraz Lechii Lwów (zespołu wystawionego przez pasjonatów munduru z Dzierżoniowa).

Aby obejrzeć rozgrywki należało kupić cegiełkę, która był pamiątkowy reprint gazety „Łowiczanin”. Środki z jej sprzedaży przekazane zostały na kupno karmy dla psów ze schroniska w Łowiczu. Piękny przykład, połączenia przyjemnej rzeczy z pożyteczną!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]