Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2019
Na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3, odbyła się II edycja rozgrywek RETRO LIGI. To projekt mający na celu odtworzenie przedwojennych rozgrywek piłkarskich opartych na przedwojennych zespołach, przepisach, strojach i klimacie tamtej epoki. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza.
Na murawie, 6 kwietnia 2019 r. stanęli naprzeciw sobie drużyny WKS 10 Pułku Piechoty oraz Lechii Lwów (zespołu wystawionego przez pasjonatów munduru z Dzierżoniowa).

Aby obejrzeć rozgrywki należało kupić cegiełkę, która był pamiątkowy reprint gazety „Łowiczanin”. Środki z jej sprzedaży przekazane zostały na kupno karmy dla psów ze schroniska w Łowiczu. Piękny przykład, połączenia przyjemnej rzeczy z pożyteczną!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]