Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2019
Na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3, odbyła się II edycja rozgrywek RETRO LIGI. To projekt mający na celu odtworzenie przedwojennych rozgrywek piłkarskich opartych na przedwojennych zespołach, przepisach, strojach i klimacie tamtej epoki. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza.
Na murawie, 6 kwietnia 2019 r. stanęli naprzeciw sobie drużyny WKS 10 Pułku Piechoty oraz Lechii Lwów (zespołu wystawionego przez pasjonatów munduru z Dzierżoniowa).

Aby obejrzeć rozgrywki należało kupić cegiełkę, która był pamiątkowy reprint gazety „Łowiczanin”. Środki z jej sprzedaży przekazane zostały na kupno karmy dla psów ze schroniska w Łowiczu. Piękny przykład, połączenia przyjemnej rzeczy z pożyteczną!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]