Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 marca 2014
Słoneczna pogoda skłoniła członków Stowarzyszenia Historycznego im. 10 PP do powrotu akcji pod nazwą :”ocalić od zapomnienia”. Już w najbliższą sobotę (15.03), ok. godz. 15:00 Dziesiątacy odwiedzą wieś Bąków (gm. Zduny).
Akcja polega na przemarszach w umundurowaniu przez podłowickie wsie . Wędrówki służą pozyskaniu przedmiotów (elementów wyposażenia) pozostawionych przez przemieszczające się wojsko w czasie konfliktów zbrojnych XX wieku. Dużą wartością dla miłośników historii będą także rozmowy z najstarszymi mieszkańcami wsi celem ich archiwizacji.

Dzięki ubiegłorocznym akcjom udało się wzbogacić kolekcję przedmiotów zarówno w siedzibie Stowarzyszenia mieszczącej się w ZSP nr 1 jak w łowickim muzeum. Podobne przemarsze w Czatolinie, Wiciu, Budach Starych i Henrykowie sprawiły ogromną frajdę najmłodszym dla których zdjęcia z rekonstruktorami i możliwość „dotknięcia historii” były niezapomnianym przeżyciem. Czy tak będzie i tym razem?design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]