Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 kwietnia 2014
Sylwetki starszych ludzi z Bogorii Górnej, prezentujących swoje zdjęcia z młodości, będą głównym tematem wystawy fotograficznej łowiczanki Agnieszki Wąsikowskiej. Autorka prac jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiach menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej.
Uczestniczyła m.in. kursie Przedszkole Filmowe w Wajda School &Film Studio, a jej pierwszym debiutem był spektakl dokumentalny „Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki” w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.

Wystawie pt. „Powidokiem” towarzyszyć będą nagrania z rozmów z ludźmi ze zdjęć. Dzielić się oni będą swoimi wspomnieniami. Niewykluczone, że niektórzy z nich pojawią się na wernisażu osobiście.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 kwietnia o godz. 19.00, w Kawiarni u Dziennikarzy, mieszczącej się w budynku Nowego Łowiczanina.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Prace będzie można oglądać do 11 maja 2014 r.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]