Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 września - 8 października 2022
Łowicki Ośrodek Kultury w Łowiczu zaprasza do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach projektu „Miedzy wierszami”. Składać się on będzie z cyklu spotkań autorskich, koncertów i warsztatów z uznanymi twórcami różnych gatunków literackich (pisarzami, poetami, autorami scenariuszy i reportażystami) realizowanych w miesiącu wrześniu i październiku 2022 r.

Spotkania odbywać się będą w siedzibie ŁOK. Szczegóły i terminarz spotkań na plakacie.

Koordynacja projektu jest Mateusz Rudak. Spotkania będzie prowadzić. Ola Kołodziejek. Projekt graficzny plakatu wykonał Jakub Papuga.

Partnerami zadania są: Muzeum Guzików, PTTK oddział w Łowiczu i Kino Fenix.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]