Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 stycznia 2020
W Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, 11 stycznia 2020 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułu Łowiczanina Roku 2019 - nagrody przyznawanej przez lokalny tygodnik „Nowy Łowiczanin”. W tym roku została nim wyróżniona Marta Wróbel, założycielka firmy Folkstar i właścicielka Galerii Łowickiej.
Folkstar to firma z 10 letnią historią, rozpoznawalna nie tylko w Polsce ale również za granicą. Oferująca różnego rodzaju produkty codziennego użytku z motywami inspirowanymi sztuką ludową. Główny sklep Folkstaru znajduje się w Łowiczu, ale ma on również liczne placówki w największych miastach w Polsce. W chwili obecnej w Folkstarze zatrudnionych jest ponad 100 pracowników.

Czytając uzasadnienie wyboru, można odnieść wrażenie, że tytuł przyznany został Marcie głównie za stworzenie firmy Folkststar. Nie jest to jednak pełny obraz jej działalności. Marta jest niezwykle miłą, ciepłą i otwartą osobą, wspierającą różnego rodzaju działania kulturalne w mieście. W Galerii Łowickiej młodzież mogła np. prezentować swoje prace plastyczne, działała Foto Art Galeria „Ekspozycja34” w której zorganizowano kilkanaście wystaw, a obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Guzików. Organizowała również wiele wydarzeń skierowanych do dzieci np. z okazji Dnia Dziecka.

W uroczystości przekazania tytułu wzięli udział członkowie kapituły tytułu Łowiczanina Roku – laureaci poprzednich edycji oraz zaproszeni goście. Wśród nich obecny był burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]