Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Marianna Madanowska
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Marianna Malanowska zajmuje się hafciarstwem od VII klasy szkoły podstawowej. Sztuką Ludową w jej rodzinie początkowo zajmowała się siostra dziadka. Sama nabyła niezbędną wiedzę w tej dziedzinie od mamy, której pomagała przy pracy. W wieku 19 lat rozpoczęła samodzielnie haftować wzory kontynuując tradycję rodzinną. Przez 2 lata pracowała w Sztuce Łowickiej.

Wzory Pani Marianny to dzieła wykonane haftem płaskim kolorowym, ukazującym głównie motywy kwiatowe. Na specjalne zamówienie może jednak wykonać nietypowe kształty tj. np. pszczołę. Wyroby Pani Marianny słynne są nie tylko w samym Łowiczu lecz również w okolicy. Jednym z większych osiągnięć Pani Marianny jest współpraca z firmą jubilerską W. KRUK S.A. z Poznania. Należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z twórcą ludowym:
Oficjalna strona www.marianna-madanowska.pl
E-mail: marianna.madanowska@gmail.comdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]