Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 - 13 lutego 2015


W okresie ferii zimowych, po raz czwarty Łowicki Ośrodek Kultury zorganizuje Mały OCH! Film Festiwal dla najmłodszych mieszkańców Łowicza i okolic. W jego programie festiwalu, który ruszy w pierwszej połowie lutego znajdzie się osiem filmów, zarówno o charakterze familijnym, fabularnym i animacyjnym. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Mały OCH! Film Festiwal, podobnie jak Och! Film Festiwal skierowany do dorosłych widzów, oprócz filmów składać się będzie także innych atrakcji skierowanych do dzieci. Wśród nich będą m.in zajęcia zachęcające do kreatywnego ruchu, pokazy i warsztaty iluzji i warsztaty plastyczne. Podobnie jak w roku minionym podczas Turbo wakacji, dzieci spotkają się z szalonym doktorem McŁokintoczem, któremu nie zabraknie pomysłów na dobra zabawę. W programie Małego OCH! FF będą również wycieczki. Dzieci będą mogły pojechać do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl „Jaś i Małgosia” oraz do centrum Giganty Mocy w Bełchatowie.

Dodatkowo w programie Małego OCH!-a znajdzie się set muzyczno-literacki, a w nim znany już chyba wszystkim Łowiczanom, projekt „Siadaj i opowiadaj!” oraz familijny koncert muzycznego duetu pn. Jeż Igor.

Na poszczególne spotkania obowiązywały będą bezpłatne wejściówki. Ich ilość będzie jednak ograniczona. Warto wiec się pospieszyć z ich odbiorem. Wejściówki będą wydawane w kinie Fenix od poniedziałku 19 stycznia 2015 r. od godz. 16:30 w kasie kina.

W kasie kina będzie można również pobrać karty zgłoszeń na wyjazdy do Płocka i Bełchatowa. Koszt jednego wyjazdu 10 zł.

Harmonogram Małego OCH! Film Festiwalu 2-13 luty 2015 r.

2.02 (poniedziałek)
10:00 KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE / prod. Norwegia 2013 / 74 min. 4+
Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele są ekranizacją bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt. Przygody dwójki przedszkolaków przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami to opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów.

Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

12:00 Magiczne Show Damiana Spętanego + warsztaty iluzjonistyczne- sala kinowa, wiek 6-12 lat.

3.02 (wtorek)
10:00 KACPER I EMMA - ZIMOWE WAKACJE / prod. Norwegia 2014 / 73 min. wiek: 4+
„Kacper i Emma” – zimowe wakacje to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele(pokazywanej na festiwalu w tej samej sekcji). Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter (Piotr). Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?

12:00 Warsztaty kreatywnego ruchu -yoga dla dzieci + xbox kincekt / max 22osoby, wiek 6-12,

4.02 (środa)
10:00 ANTBOY / prod. Dania 2013 / 77 min. wiek: 6+
„Antboy” powstał na podstawie komiksu autorstwa Kennetha Bøgh Andersena, ulubionego autora duńskiej młodzieży. Jego książki w Danii dorównują popularnością serii o Harrym Potterze.

Bohaterem filmu jest dwunastoletni chłopiec, Pelle (Oskar Dietz), który podkochuje się w pięknej koleżance z klasy, Amandzie. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z uczucia, jakim darzy ją Pelle. Wszystko jednak może się zmienić, gdy pewnego dnia chłopiec zostaje ugryziony przez genetycznie zmodyfikowaną mrówkę. Niczego nieświadomy Pelle zyskuje supermoce, które zmienią jego życie na zawsze. Odtąd Pelle staje się superbohaterem i zyskuje nowe imię: Antboy. Gdy w mieście pojawia się tajemniczy złoczyńca Pchlarz, Antboy stanie z nim do walki i będzie musiał uratować miasto. Tylko czy uda mu się to zrobić przed ... kolacją?

12:00 „Ale robot” – robotyka dla dzieci – sala plastyczna, max 12 osób, wiek 7-12

5.02 (czwartek)
9:00 wycieczka do Płocka (odpłatność 10 zł) wizyta w Teatrze Dramatycznym - spektakl „Jaś i Małgosia” wg Braci Grimm Godz. 11.30, 100 min., duża scena,
Jaś i Małgosia, sympatyczne jeżyki i wiewiórki, zając, Baba Jaga i jej Kocur, to bohaterowie spektaklu, w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem i pomagają głównym bohaterom pokonać niecodzienne trudności. Ten bajkowy nastrój dopełnia leśna scenografia, barwne kostiumy i żywiołowa muzyka. + 13.30 wycieczka do ZOO

6.2 (piątek)
10:00 PINOKIO / prod. Niemcy 2013 / 120 min. wiek: 7+
Wystawna ekranizacja klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego. Pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

12:00 STUDIO EKSPERYMENTALNE DOKTORA MCŁOKINTOCZA
Niestrudzony w odkrywaniu nowych rozwiązań i łamiący na wszelkie możliwe sposoby tabu fizyki i otaczającego nas Świata Doktor McŁokintocz powraca!
Eksperymenty i doświadczenia przeprowadzone będą w Sali plastycznej i weźmie w nich udział 20. Szczęśliwców.

7.02 (sobota)
SOBOTNI SET MUZYCZNO-LITERACKI DLA NAJMŁODSZYCH W KINIE FENIX
15:00 Siadaj i Opowiadaj – prezentacja projektu Oli Grzegorek i Asi Góralczyk
16:00 JERZ IGOR – koncert
Spotkanie dla najmłodszych (bez ograniczeń wiekowych) z bajkami i muzyką. Jerz Igor to tajemnicza dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach.

Tak naprawdę Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów. By was nie zanudzić wymienimy tylko te na literę P: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, WOR, Polonezy.

Jak sami mówią: Naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, której z radością słuchalibyśmy razem. Poprosiliśmy o napisanie tekstów swoich przyjaciół (Joannę Halszkę Sokołowską, Kamila Gamzę, Adama Repuchę, Grzegorza Uzańskiego) potem skomponowaliśmy muzykę, nagraliśmy instrumenty i głosy. Większość samodzielnie, choć bez pomocy gościnnych głosów żeńskich, instrumentów dętych i smyczków nie byłoby aż tak fajnie. Dbając o prawdziwie domowy klimat piosenek, nagrywaliśmy je w starym, pięknie brzmiącym domu i w naszej przytulnej sali prób. Tak powstał materiał na album „Mała Płyta”.

Ich „Mała Płyta” jest taka chyba tylko z nazwy, znalazła się bowiem w wielu szanowanych podsumowaniach na płytę ubiegłego roku!

9.02 (poniedziałek)
10:00 CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ: POWRÓT DOROTKI / prod. USA 2013 / 88 min. wiek: 6+
Twórcy obsypanych Oscarami klasyków ze studia Walta Disneya: „Król Lew”, „Piękna i Bestia”, „Pocahontas” i „Mała Syrenka” zapraszają na fantastyczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to stworzona za 70 milionów dolarów kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. W oryginalnej wersji filmu głosów postaciom użyczyła prawdziwa plejada hollywoodzkich sław, wśród których znaleźli się m.in. nominowany do Oscara Dan Aykroyd, zdobywca trzech Złotych Globów Kelsey Grammer, dwukrotnie nominowani do tej nagrody: Patrick Stewart i gwiazda „Glee” Lea Michele oraz laureaci Emmy Martin Short i James Belushi.

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – okrutny i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

12:00 Mały Einstein – eksperymenty naukowe dla dzieci/ max 20 osób, 6-12 lat

10.02 (wtorek)
10:00 MOJA MAMA JEST W AMERYCE I SPOTKAŁA BUFFALO BILLA /prod. Francja, Luksemburg 2013 / 73 min. wiek: 6+
Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa to wyjątkowa animacja. Nie tylko ze względu na warstwę wizualną, ale i na temat dotyczący problemów w życiu dziecka i oswojeniu się z informacją o odejściu kogoś bliskiego. Film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne.

Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole – stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

12:00 STUDIO EKSPERYMENTALNE DOKTORA MCŁOKINTOCZA
Niestrudzony w odkrywaniu nowych rozwiązań i łamiący na wszelkie możliwe sposoby tabu fizyki i otaczającego nas Świata Doktor McŁokintocz powraca!
Eksperymenty i doświadczenia przeprowadzone będą w Sali plastycznej i weźmie w nich udział 20. Szczęśliwców.

11.02 (środa)
wycieczka – Bełchatów – Giganty mocy, 2 grupy, 1 gr. klasa 0-3, 2 gr. 3-6, po 16 osób w grupie, łącznie jedzie 36 osób, wyjazd 8:15

12.02 (czwartek)
10:00 FELIX / prod. RPA 2013 / 97 min. wiek: 7+
Felix marzy o tym, by zostać saksofonistą, jak jego nieżyjący tata. Planom chłopca kategorycznie sprzeciwia się mama. Woli, by poświęcił się on całkowicie nauce w renomowanej szkole, do której przyjęto go dzięki stypendium. Niezwykły przykład dziecięcego kina z Afryki, które bardzo rzadko gości na naszych ekranach.

Dla Felixa muzyka jazzowa to wielka pasja. Chłopiec marzy o nauce gry na saksofonie odziedziczonym po tacie. Dla jego mamy jazz niesie ze sobą poważne niebezpieczeństwa. Z jednej strony brak dobrych wzorców ze strony starszych kolegów muzyków. Z drugiej – brak możliwości koncentracji na nauce. Felix otrzymał właśnie stypendium w renomowanej szkole. Spotyka tam kolegów z bogatych domów, którzy na każdym kroku dają mu odczuć, że do nich nie pasuje. Kiedy ruszają przesłuchania do szkolnej orkiestry, chłopiec postanawia za wszelką cenę się do niej dostać. Decyduje się więc na codzienne ćwiczenia w tajemnicy przed mamą. Film jest opowieścią o pasji, wierze w marzenia, ale przede wszystkim o trudnych czasem relacjach między rodzicami a dziećmi. W tle zaś słychać muzykę jazzową, która decyduje o niepowtarzalnym klimacie Felixa.

12:00 PAPIEROWE WARIACJE WALENTYNKOWE
Zajęcia plastyczne dla dzieci od 10 lat. Sala plastyczna, 20 wejściówek

13.02 (piątek)
9:00 POKAZ ILUZJI MISTRZA PODYMSKIEGO Na finał przygotowaliśmy trochę magii!
Mistrz Podymski to młody zdolny iluzjonista, dwukrotny laureat Mistrzostw Polski w sztukach magicznych. Członek Krajowego Klubu Iluzjonistów zrzeszającego największych iluzjonistów w kraju Łukasz Podymski prezentuje efekty, które bawią i zadziwiają dorosłych i dzieci. Jego występy pełne są humoru, dobrej zabawy i profesjonalnych efektów iluzjonistycznych. Łukasz występuje na terenie całego kraju dając dziesiątki występów w każdym miesiącu .Wspólny udział dzieci i dorosłych w sztukach magicznych daje gwarancje dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

11:00 BELLA I SEBASTIAN / prod. Francja, Niemcy 2013 / 104 min. wiek: 7+ Równie magiczny będzie finał filmowy!
Bella i Sebastian to ekranizacja ogromnie popularnej od pokoleń powieści dla najmłodszych, która weszła na stałe do literackiego kanonu na równi ze słynnym Mikołajkiem.

Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?

Harmonogram Małego OCH! Film Festiwalu
 • 2.02 pn godz. 10.00 film „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”; godz. 12.00 Magiczne Show Damiana Spętanego oraz warsztaty iluzjonistyczne
 • 3.02 wt godz. 10.00 film „Kacper i Emma – zimowe wakacje”; godz. 12.00 warsztaty kreatywnego ruchu – yoga dla dzieci oraz xbox kinect
 • 4.02 śr godz. 10.00 film „Antboy”; godz. 12.00 „Ale robot” – robotyka dla dzieci
 • 5.02 cz godz. 9.00 wycieczka do Płocka – spektakl „Jaś i Małgosia” według Braci Grimm w Teatrze Dramatycznym (możliwa również wizyta w ZOO w zależności od warunków atmosferycznych)
 • 6.02 pt godz. 10.00 film „Pinokio”; godz. 12.00 studio eksperymentalne doktora McŁokintocza
 • 7.02 sb godz. 15.00 „Siadaj i opowiadaj!” – prezentacja projektu Oli Grzegorek i Asi Góralczyk; godz. 16.00 koncert Jerzego Igora
 • 9.02 pn godz. 10.00 film „Czarnoksiężnik z krainy Oz: powrót Dorotki”; godz. 12.00 „Mały Einstein” – eksperymenty naukowe dla dzieci
 • 10.02 wt godz. 10.00 „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billia”; godz. 12.00 Studio eksperymentalne doktora McŁokintocza
 • 11.02 śr godz. 8.15 wycieczka do Bełchatowa - zwiedzanie ekspozycji Giganty mocy
 • 12.02 cz godz. 10.00 film „Felix”; godz. 12.00 „Papierowe wariacje walentynkowe” – zajęcia plastyczne dla dzieci od 10 lat
 • 13.02 pt godz. 9.00 pokaz iluzji mistrza Łukasza Podymskiego; godz. 11.00 film „Bella i Sebastian”


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]