Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 sierpnia 2020
Miejsce: Przy baszcie gen. Stanisława Kalickiego

W niedzielę, 23 sierpnia 2020 r. przy baszcie gen. Stanisława Kalickiego w Łowiczu, odbędzie się niezwykle kolorowe, malarsko-muzyczne spotkanie. Na terenie parku, będzie można obejrzeć jednodniową wystawę plenerową autorstwa Arkadiusza Hablewskiego pt. „Pasiaki”. A za sprawą Jeremiego Kowalskiego i jego kapeli udać się w muzyczną podróż świata folku.

Dużą część ekspozycji pn. „Pasiaki” stanowić będą obrazy inspirowane folklorem i łowickimi „pasiakami”. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach projektu „Łowickie pasiaki jako inspiracja w sztuce nowoczesnej – malarstwie współczesnym” dofinansowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach "Małych Grantów 2020".

Wystawę będzie można oglądać od godz. 14:30. Spotkanie z autorem zaplanowane zostało na godz. 16:30. Pół godziny później, o godz. 17:00 na scenie plenerowej wystąpi Jeremi Kowalski z kapelą.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]