Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 stycznia 2022
Monika Antczak kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii otrzymała tytuł „Łowiczanina Roku 2021”. Tytuł ten, co roku, nadaje osobom zasłużonym dla Łowicza i ziemi łowickiej, Kapituła składająca się z laureatów poprzednich edycji konkursu oraz Wojciech Waligórski, redaktor naczelny Tygodnika Lokalnego „Nowy Łowiczanin”.
Wyróżnienie Monika Antczak otrzymała za dynamiczne, otwarte i przyjazne zarządzenie i prowadzenie Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Od kiedy zarządza placówką, stworzyła w Nieborowie miejsce przyjazne dla turystów i mieszkańców, które pomimo pandemii bije rekordy popularności - w ubiegłym roku odwiedziło je 175 946 osób!

Razem z pracownikami muzeum podejmuje liczne inicjatywny, organizując ciekawe wystawy czy opery wystawiane w plenerze. Kapituła doceniła również jej umiejętność współpracy z politykami, przedstawicielami samorządów oraz różnymi organizacjami, w szczególności z Fundacją „Trzy Trąby” Macieja Radziwiłła z którą ściśle współpracuje od pięciu lat.

Sama laureatka odbierając tytuł podczas gali zorganizowanej, 9 stycznia 2022 r. w Restauracji „Polonia w Łowiczu, dziękowała za to wyróżnienie przyznając, że odbiera je w imieniu wszystkich współpracowników muzeum.

- Mam niebywałe szczęście do ludzi, z którymi współpracuję. Tytuł ten dedykuję wszystkim pracownikom Nieborowa, bo tam jest napisane "Monika Antczak", ale to jest Monika Antczak razem z zespołem, bo bez zespołu nie można nic zrobić – mówiła.

Podkreśliła również, że obecnie ma trzy rodziny: swoją własną, nieborowską i Radziwiłłów. Na których zawsze może liczyć i z którymi na pewno, jeszcze wspólnie coś ciekawego zaproponuje zwiedzającym Nieborów i Arkadię. Bo ma wiele pomysłów.

Monice Antczak składamy serdeczne gratulacje!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]