Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 stycznia 2022
Monika Antczak kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii otrzymała tytuł „Łowiczanina Roku 2021”. Tytuł ten, co roku, nadaje osobom zasłużonym dla Łowicza i ziemi łowickiej, Kapituła składająca się z laureatów poprzednich edycji konkursu oraz Wojciech Waligórski, redaktor naczelny Tygodnika Lokalnego „Nowy Łowiczanin”.
Wyróżnienie Monika Antczak otrzymała za dynamiczne, otwarte i przyjazne zarządzenie i prowadzenie Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Od kiedy zarządza placówką, stworzyła w Nieborowie miejsce przyjazne dla turystów i mieszkańców, które pomimo pandemii bije rekordy popularności - w ubiegłym roku odwiedziło je 175 946 osób!

Razem z pracownikami muzeum podejmuje liczne inicjatywny, organizując ciekawe wystawy czy opery wystawiane w plenerze. Kapituła doceniła również jej umiejętność współpracy z politykami, przedstawicielami samorządów oraz różnymi organizacjami, w szczególności z Fundacją „Trzy Trąby” Macieja Radziwiłła z którą ściśle współpracuje od pięciu lat.

Sama laureatka odbierając tytuł podczas gali zorganizowanej, 9 stycznia 2022 r. w Restauracji „Polonia w Łowiczu, dziękowała za to wyróżnienie przyznając, że odbiera je w imieniu wszystkich współpracowników muzeum.

- Mam niebywałe szczęście do ludzi, z którymi współpracuję. Tytuł ten dedykuję wszystkim pracownikom Nieborowa, bo tam jest napisane "Monika Antczak", ale to jest Monika Antczak razem z zespołem, bo bez zespołu nie można nic zrobić – mówiła.

Podkreśliła również, że obecnie ma trzy rodziny: swoją własną, nieborowską i Radziwiłłów. Na których zawsze może liczyć i z którymi na pewno, jeszcze wspólnie coś ciekawego zaproponuje zwiedzającym Nieborów i Arkadię. Bo ma wiele pomysłów.

Monice Antczak składamy serdeczne gratulacje!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]