Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 stycznia 2014
W popularnym serwisie informacyjnym „Teleexpress”, emitowanym na antenie TVP 1 pojawiła się ciekawostka związana z Łowiczem. Chodzi o kolorowy karmik stojący na dziedzińcu łowickiego ratusza, który został ozdobiony łowickimi wycinankami.
Reporterzy przygotowujący serwis, zwrócili uwagę na ten oryginalny, łowicki sposób pomagania ptakom, szczególnie w okresie zimowym.

„Księżacki” karmnik burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński otrzymał 16 grudnia, jako prezent od organizatorów akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, zorganizowanej przez Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Zadeklarował on wówczas, że stanie on na dziedzińcu ratusza. Tak tez się stało, co nie uszło uwadze reportera Dariusza Ziemiańczyka, przygotowującego relację z Łowicza dla „Teleexpresu”.

W materiale filmowym pochwalono ten niezwykły prezent, jego wykorzystanie, a także urzędników łowickiego ratusza dbających o dokarmianie ptaków.

Poniżej link do wydania „Teleexpressu” z 20 stycznia 2014 r.
http://teleexpress.tvp.pl/8811603/wideodesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]