Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 stycznia 2020
Trwają przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łowiczu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2020 r. W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji, pieniądze będą zbierane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Podobnie jak w latach minionych, akcję w Łowiczu i na ziemi łowickiej, organizuje Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Łowicz, a jej koordynatorką jest Katarzyna Kordecka. Działania ZHP wesprze Joanna Gałka–Walczykiewicz ze Studia Rampa i Łowicka Akademia Sportu.

Na ulice Łowicza wyjdzie 150 wolontariuszy. Nie zabraknie ich również w ościennych gminach m.in. w Kocierzewie, Bednarach, Nieborowie i Łyszkowicach.

Tegoroczny program Finału WOŚP w Łowiczu obfitował będzie w wiele atrakcji! Wśród nich będzie m.in. maraton zumba fitness z 7 instruktorami w tym z międzynarodowym prezenterem z Niemiec Ayhan Sulu, występy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży, pokaz seniorek zumba Gold, a także pokazy iluzji, pole dance, tańce animacyjne, koncerty, porady dietetyka i kącik animacyjny dla dzieci. W czasie Finału zorganizowana zostanie również próba pobicia rekordu na ergometrze wioślarskim (ŁAS). Jak zawsze do akcji włączą się łowiccy strażacy, dzięki którym będzie można obejrzeć wóz i narzędzia strażackie oraz nauczyć się podstaw pierwszej pomocy.

Tradycyjnie w sztabie mieszczącym się w restauracji „Szkiełka” oraz na profilu internetowym łowickiego finału, będą prowadzone licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Na zakończenie akcji o godz. 20.00 na łowickich Błoniach odbędzie się „Światełko do nieba”.

Warto przypomnieć, że od 8 stycznia w szkołach, wolontariusze WOŚP, rozprowadzają 1500 ponumerowanych serduszek, które wezmą dodatkowo udział w losowaniu 100 paczek z upominkami!

Ciekawą ofertę tego dnia proponuje również Stowarzyszenie „Łączy nas Łowicz” i  restauracja „Polonia”, gdzie o godz. 16.00 zorganizowane zostanie Karaoke. Poprowadzi je DJ Phoenix. Podczas wspólnej zabawy będzie można wesprzeć WOŚP!

Zachęcamy wszystkich do udziału w wyjątkowo pożytecznej akcji. Szczegóły na plakatach.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]