Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 czerwca 2019
Łowicki Ośrodek Kultury otrzyma 79 tys. złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na realizację interdyscyplinarnego i międzyśrodowiskowego festiwalu graffiti „FOLKLOR FULL OF COLOURS”, inspirowanego kulturą ludową ziemi łowickiej. Projekt realizowany będzie na przełomie września i października tego roku.
W programie „Etnopolska” złożono aż 715 wniosków! Po dokonaniu oceny merytorycznej wyłoniono 251 beneficjentów. ŁOK zajął 53 miejsce.

- „Festiwal tworzyć będą wspólnie przedstawiciele dwóch na pozór odmiennych światów: wybitni polscy streetartowcy i uznani łowiccy twórcy ludowi. Stworzą unikalny zespół artystyczny. Wspólnie pracować będą nad stworzeniem projektów graficznych na bazie folkloru łowickiego, które za sprawą farb i sprayów przeniesione zostaną na ściany ważnego dla społeczności lokalnej miejsca – dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych„ - mówi autor wniosku Krystian Cipiński.

Realizacja zadania ma na celu wzmacnianie tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym w oparciu na piękno folkloru łowickiego przedstawionego w nowej, łatwo dostrzegalnej i dostępnej formie, która na trwałe wpisze się w przestrzeń naszego miasta i podkreśli to, co dla dziedzictwa naszego regionu niezwykle ważne.

Ponadto w trakcie malowania murali, na dziedzińcu ŁOK, twórcy ludowi przeprowadzać będą warsztaty z rękodzieła ludowego dla przybyłych obserwatorów przedsięwzięcia, co jeszcze mocniej podkreśli charakter festiwalu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]