Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 kwietnia 2014
W Łowiczu, po raz czarty, został zorganizowany Dzień Kultury Koreańskiej. Głównym celem imprezy, była promocja tradycji i kultury Korei. Podobnie jak w latach minionych przyjęła ona formę warsztatów i spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Łowicza i gości. Nic w tym dziwnego, gdyż program warsztatów został przygotowany ciekawie i różnorodnie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Warsztaty dobywały się w sobotę, 5 kwietnia 2014 r. w godz. od 11:00 - 15:00 w Muzeum w Łowiczu w ramach cyklu spotkań „Moving Korean Culture”. Już sama droga do muzeum zachęcała do udziału w imprezie. Na latarniach Starego Rynku rozwieszone zostały koreańskie lampiony, a przed muzeum ustawiona niezwykle ciekawa wystawa fotograficzna, prezentujących koreańskie pejzaże.

Podczas spotkania w muzeum można było nauczyć się m.in. koreańskiego alfabetu, zobaczyć pokaz tańca K-POP oraz przymierzyć Hanbok, tradycyjny strój koreański. Niezwykle ciekawie przedstawiały się warsztaty z kaligrafii, podczas których każdy mógł wziąć ze sobą na pamiątkę Hanji - rodzaj cieniutkiego papieru, powstałego z drzewa morwy papierowej, ze swoim imieniem i nazwiskiem napisanym w języku koreańskim. W programie warsztatów znalazła się także prezentacja kultury koreańskiej, pokaz Taekwondo najmłodszych uczestników Łowicz Sport Academy oraz malowanie tradycyjnych masek i wachlarzy.

Dla smakoszy organizatorzy imprezy przygotowali stół z koreańskimi przysmakami. Wśród nich nie zabrakło popularnego również w naszym kraju, sushi.

Organizatorami warsztatów było Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei przy współpracy Łowickiej Akademii Sportu i Muzeum w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]