Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 grudnia 2013
Muzeum w Łowiczu razem z I Liceum Ogólnokształcącym i Powiatową Biblioteką Publiczną, ogłosiło trzy konkursy, które są skierowane do dzieci i młodzieży. Tematyka konkursów, nawiązuje do wydarzenia, jakim będzie przypadającą w 2014 r., setna rocznica śmierci Józefa Chełmońskiego.
Pierwszy konkurs plastyczno-multimedialny pt. „W Hołdzie Chełmońskiemu”, zachęca do poznania artysty oraz przygotowania obrazu lub prezentacji multimedialnej o jego życiu i twórczości.

Na drugi, fotograficzny pt. „Cztery pory roku według Józefa Chełmońskiego”, trzeba wykonać zdjęcia nawiązujące do tematu konkursu, a więc spojrzeć na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego tak, jakby to zrobił sam Józef Chełmoński.

Trzeci konkurs ma charakter Quizu o życiu i twórczości artysty. Podzielony będzie on na dwa etapy: szkolny i powiatowy. Konkurs, będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat życia i twórczości artysty.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach. Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie na stronie: www.muzeumlowicz.pl lub w załącznikach.

Patronat Honorowy nad konkursami objął Starosta Łowicki Krzysztof Figatdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]