Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2021, 18:00


Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w koncercie poezji śpiewanej pt. „Dygresje serca”. Koncert odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Wstęp na koncert jest bezpłatny za okazaniem wejściówki, którą można będzie odebrać w dniach 6 – 10 września w kasie kina Fenix od godz. 16.00.

Celem koncertu jest zainteresowanie twórczością artystów poezji śpiewanej, a także ukazanie ponadczasowości uczuć. Poezja śpiewana okraszona będzie narracją nawiązującą do prezentowanych utworów, co stanowić będzie jedną spójną opowieść o miłości. Program zostanie oparty m.in. na utworach artystów działających w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Usłyszymy utwory takich artystów jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Anna Szałapak i Beata Rybotycka.

Pomysłodawcą i reżyserem koncertu jest Jakub Michalak, absolwent Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu, który razem z kolegami ze szkoły będzie śpiewał o miłości. Na scenie wystąpią także: Julia Banaszczyk – skrzypce, Pola Jagodzińska – śpiew, Patrycja Kierzkowska – śpiew i skrzypce, Anna Koza – śpiew, Amelia Kutermankiewicz – śpiew, Agata Kuźma – flet, Patrycja Lademan – śpiew, Adam Głowacki – śpiew i gitara, Jakub Michalak – reżyseria i śpiew, Jakub Pykacz – gitara, Miłosz Włodarczyk – pianino, Filip Wojda – śpiew i gitara. Obsługa techniczna: Piotr Kolos, Tadeusz Dąbrowski, Szymon Jankowski, Adrian Latoszewski, Martyna Lesiak.

Koncert dofinansowany został ze środków Łowickiego Ośrodka Kultury w ramach programu „Małe Granty 2021”.

Więcej na : https://www.facebook.com/events/532113811399952/?ref=newsfeed


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]