Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 grudnia 2019, 16:00

Łowicka Orkiestra Kameralna zaprasza do udziału w specjalnym koncercie przygotowanym z okazji Roku Moniuszkowskiego, ogłoszonego uchwałą sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W czasie koncertu zaprezentowane zostaną największe kompozycje Stanisława Moniuszki, jednego z największych polskich kompozytorów, dyrygentów, pedagogów i organistów. Autora ok. 268 pieśni, operetek, baletów i oper. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery: „Halka”, „Straszny dwór” i „Paria”.

Gośćmi specjalnymi Łowickiej Orkiestry Kameralnej, będą artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Marcin Barański (bas baryton), Małgorzata Kustosik (mezzosopran) i Marcin Drzażdżyński (tenor). Przed publicznością zaprezentuje się również zespół instrumentalny Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łowiczu.

Koncert obędzie się, 1 grudnia 2019 r. o godz. 16:00 w Sali Barokowej łowickiego Muzeum. Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]