Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 listopada 2014, 19:00


W ramach edycji "Małych Grantów 2014" Łowickiego Ośrodka Kultury Orkiestra Sonus ma przyjemność zaprosić na "Symfoniczne Premiery - Koncert Kompozytorski Michała Janochy". Koncert odbędzie się w sobotę, 29 listopada o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania nietuzinkowej twórczości dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry Sonus. Utwory skomponowane specjalnie na tę okoliczność dadzą Państwu okazję doświadczenia spektaklu awangardowego, z nowatorskimi, muzycznymi środkami wyrazu, który na długo zapadnie w Państwa pamięci.

Do tego wyjątkowego wydarzenia zostały zaproszone dwie utalentowane skrzypaczki - Celina Kotz i Magdalena Lubocka, które wystąpią w roli solistek oraz na stałe współpracująca z Orkiestrą, znana już łowickiej publiczności, niezastąpiona Hanna Gieda.

W programie:
  • Veni Sancte Spiritus - trzyczęściowa kompozycja na alt i orkiestrę symfoniczną oparta o tekst średniowiecznej sekwencji.
  • Utwór na orkiestrę i dwoje skrzypieckoncertujących - kompozycja koncertowa z udziałem dwojga solistów, zawierająca elementy muzyki przestrzennej i teatru instrumentalnego.
  • Lehisaref - kompozycja na orkiestrę smyczkową, instrumenty dęte drewniane i perkusję. Tytuł "lehisaref" (z języka hebrajskiego "płonąć", "spalać się") jest słowem, z którego wywodzi się nazwa najwyższego rzędu wśród aniołów - Serafinów. To właśnie wyobrażenie ich nieustannego śpiewu "Święty, święty..." był inspiracją do skomponowania utworu.
  • Fantazja Łowicka - Utwór skomponowany specjalnie z okazji koncertu. Symfoniczna fantazja oparta na tematach, motywach, dźwiękach i odgłosach miasta Łowicz. Utwór jest kompozycją przestrzenną stworzoną specjalnie do warunków i układu architektonicznego łowickiej Bazyliki Katedralnej.
Serdecznie zapraszamy!

logo male granty 2013.png


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]