Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 grudnia 2013
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i osoby prywatne na spotkanie informacyjne dotyczące III edycji konkursu Małe Granty. Celem konkursu jest wzmocnienie relacji partnerskich i form współpracy między Łowickim Ośrodkiem Kultury, a organizacjami pozarządowymi i podmiotami indywidualnymi, działającymi na rzecz kultury miasta Łowicza oraz wspieranie autorskich projektów z dziedziny kultury.
Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 stycznia 2014 (piątek) o godz. 17:00 w Łowickim Ośrodku Kultury (sala spotkań, I piętro). Warto skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w konkursie Małe Granty. Projekt wprowadzony przez ŁOK w 2012 r. pokazał, że w łowickiej społeczności drzemie ogromny potencjał i umożliwił jej realizację wielu ciekawych i ambitnych pomysłów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]