Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 czerwca 2019
Klub Turystyki Kajakowej „TRATWA” ma już 5 lat! Powstał w 2013 r. z inicjatywy członków Koła Przewodników. Klub zrzesza pasjonatów kwalifikowanej turystyki kajakowej i miłośników kajakarstwa. Działa w strukturach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oddział w Łowiczu.
Celem działalności klubu jest popularyzacja turystyki kajakowej jako formy spędzania wolnego czasu, poprzez organizacje spływów kajakowych i innych imprez o charakterze turystycznym. Działalność klubu opiera się głównie na działalności społecznej członków klubu i sympatyków kajakarstwa.

Jubileusz, jak przystało na klub „wodniaków”, uczczono spływem kajakowy zorganizowanym, 8 czerwca 2019 r. Następnie wszyscy członkowie i sympatycy klubu spotkali się na uroczystości jubileuszowej w czasie której najbardziej zasłużonym członkom klubu, wręczone zostały odznaki i wyróżnienia.

Wszystkim członkom Klubu Turystyki Kajakowej „TRATWA” serdecznie gratulujemy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]