Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Janina Kuczek
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przygoda Janiny Kuczek z hafciarstwem rozpoczęła się z chwilą przybycia na Ziemię Łowicką w 1965 roku. Jak sama mówi – „zauroczyła się sztuką regionu.” W jej rodzinie nie było tradycji rękodzieła ludowego.

Przez 22 lata pracowała w Sztuce Łowickiej. Początkowo zajmowała się robótkami ręcznymi na drutach. Z czasem Pani Pudłowska, za sprawą Pani prezes Marianny Sołtyszewskiej, nauczyła ją haftu. Obecnie swoje prace pokazuje jeżdżąc na różnego rodzaju spotkania i wystawy z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Należy również do Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Lublinie.

Pomysły na wyroby „rodzą się w głowie”. Nie korzysta z żadnych szablonów czy wzorów od innych twórców, dlatego każdy z jej haftów jest niepowtarzalny i oryginalny. Swoje produkty wykonuje tzw. haftem ręczno-maszynowym.

Są to zarówno tradycyjne kwiaty, wzory oraz wyroby okazjonalne, np. na Boże Narodzenie, ale także wykonuje produkty na specjalne zamówienia.

Bliższe informacje na temat twórczyni ludowej oraz zamówienia można uzyskać pod nr tel.: (46) 838 45 91.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]