Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 czerwca 2021, 09:00
Miejsce: Zbiórka - 9:00, Stary Rynek przed Muzeum w Łowiczu
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników historii lokalnej oraz tych, którzy lubią aktywnie spędzić czas do udziału w II Pieszym Rajdzie „Szlakiem Jana Wegnera” do Nieborowa.

Celem rajdu jest uczczenie 112. rocznicy urodzin i 25. rocznicy śmierci ś.p. Jana Wegnera - Honorowego Obywatela Łowicza, polskiego historyka, kustosza i kuratora nieborowskiego oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie oraz przypomnienie społeczeństwu tej wybitnej i zasłużonej dla Łowicza na polu Kultury postaci.

Rajd odbędzie się, 12 czerwca 2021 r. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona i wynosi 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy prowadzone będą do 11.06.2021 r. w biurze PTTK.

Trasa rajdu: Łowicz – Zielkowice – Arkadia – Nieborów (ok. 14 km)

Program:
  • Spotkanie uczestników trasy pieszej w Łowiczu na Starym Rynku godz. 9.00;
  • Potwierdzenie udziału, lista obecności godz. 9.10;
  • Powitanie i wymarsz na trasę rajdu uczestników godz. 9.30;
  • Przybliżenie życiorysu, obiektu Pałacu w Nieborowie godz. 12.30 – 13.00;
  • Poczęstunek, konkurs historyczny, wręczanie nagród według zasad zawartych w regulaminie rajdu godz. 13.00 – 15.00;
  • Zakończenie i powrót autokarem do Łowicza godz. 15.00.
Uwaga: biuro PTTK czynne we wtorek i piątek w godzinach 15:00-17:00.

Organizatorami rajdu są: PTTK Oddział w Łowiczu, urząd Miejski w Łowiczu i Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Szczegóły w regulaminie (załącznik).

W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 w Polsce, zobowiązuje się wszystkich uczestników rajdu do przestrzegania wszelkich ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających z rozporządzeń Rady Ministrów oraz wszystkich zaleceń wydawanych przez kierownictwo i osoby obsługujące rajd. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać maseczkę i zakładać ją w miejscach, gdzie nie będzie możliwe zachowanie bezpiecznego oraz obowiązującego dystansu między uczestnikami rajdu.
Pliki do pobrania:


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]