Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 lutego 2014
Rozpatrzenie uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Łowicza” Zbigniewowi Bródce, mieszkańcowi Domaniewic, łyżwiarzowi i pierwszemu Polakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, na dystansie 1500 m, a ostatnio złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Soczi, będzie głównym tematem LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.
Wniosek w tej sprawie złożył 17 lutego 2014 r. na nadzwyczajnym posiedzeniu Sądu Honorowego, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

Sąd Honorowy tworzyli: Grażyna Sobieszek, Leszek Plichta, Tadeusz Żaczek, Ryszard Szmajdziński i Henryk Zasępa. Wszyscy jednogłośnie poparli wniosek burmistrza, zgadzając się na przedłożenie go podczas LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.

W uzasadnieniu wniosku o przyznanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Łowicza” można przeczytać m.in., że: „Zbigniew Bródka stał się wzorem dla wielu Polaków. Młodym pokazał determinację i wolę walki, bo przecież pochodzi z miejscowości, w której nie ma toru łyżwiarskiego. Starszym – imponuje skromnością, miłością do rodziny a także odwagą, która nie opuszcza go także na gruncie zawodowym. Od czterech lat pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu ratując innym życie, zdrowie a także mienie.”

LI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu odbędzie się tradycyjnie w sali radzieckiej łowickiego ratusza, w najbliższą środę, 19 lutego 2014 r. o godz. 16.00.

Porządek posiedzenia:
  1. Otwarcie obrad Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Rozpatrzenie uchwały :
    • w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Łowicza”.
  4. Zakończenie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]