Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 lutego 2014
Rozpatrzenie uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Łowicza” Zbigniewowi Bródce, mieszkańcowi Domaniewic, łyżwiarzowi i pierwszemu Polakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, na dystansie 1500 m, a ostatnio złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Soczi, będzie głównym tematem LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.
Wniosek w tej sprawie złożył 17 lutego 2014 r. na nadzwyczajnym posiedzeniu Sądu Honorowego, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

Sąd Honorowy tworzyli: Grażyna Sobieszek, Leszek Plichta, Tadeusz Żaczek, Ryszard Szmajdziński i Henryk Zasępa. Wszyscy jednogłośnie poparli wniosek burmistrza, zgadzając się na przedłożenie go podczas LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.

W uzasadnieniu wniosku o przyznanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Łowicza” można przeczytać m.in., że: „Zbigniew Bródka stał się wzorem dla wielu Polaków. Młodym pokazał determinację i wolę walki, bo przecież pochodzi z miejscowości, w której nie ma toru łyżwiarskiego. Starszym – imponuje skromnością, miłością do rodziny a także odwagą, która nie opuszcza go także na gruncie zawodowym. Od czterech lat pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu ratując innym życie, zdrowie a także mienie.”

LI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu odbędzie się tradycyjnie w sali radzieckiej łowickiego ratusza, w najbliższą środę, 19 lutego 2014 r. o godz. 16.00.

Porządek posiedzenia:
  1. Otwarcie obrad Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Rozpatrzenie uchwały :
    • w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Łowicza”.
  4. Zakończenie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]