Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Helena Miazek
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Helena Miazek pracę z wycinankami rozpoczęła po skończeniu szkoły podstawowej w wieku 14 lat. Początkowo były to wydmuszki ozdabiane papierem z charakterystycznymi elementami łowickimi. Nieco później zajęła się tworzeniem wycinanek.

Nauczycielem, który uczył ją tego fachu był Zdzisław Pągowski, człowiek wymagający, który udzielał rad jak powinny wyglądać prawdziwe łowickie wycinanki. Zachęcał, aby każdy z twórców miał swój własny styl i trzymał się tylko jego.

Pani Helena zajmuje się w wolnych chwilach także haftem. Wykonuje również stroje do lalek łowickich. Jej prace znane są nie tylko w kraju ale i za granicą, m.in.: USA, Holandia, Belgia, Włochy, Francja. Wykonuje także okazjonalne wycinanki świąteczne. Zawsze są to jej własne wzory.

Kontakt z twórca ludowym pod nr tel.: (46) 838 16 54; 604 950 173design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]