Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 stycznia 2022
166.852 zł zebrano w czasie XVIII edycji Turnieju Charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę 2022 na leczenie i rehabilitację 10-letniej Marysi Szkop z Łowicza.
Marysia od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporna, wodogłowie pokrwotoczne (jest po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej) oraz zaburzenia przełykania. Karmiona dojelitowo przez PEG-a. Codziennie otrzymuje niezbędne leki na padaczkę oraz dużo witamin i suplementów.

Ma niedowład 4 kończynowy. Nie chodzi, nie siedzi, nie kontroluje głowy. Jest pod stałą opieką lekarza pierwszego kontaktu, neurologa dziecięcego, endokrynologa, neurochirurga oraz pulmonologa. Mimo swoich chorób, dużo uśmiecha się i jest bardzo pogodną dziewczynką.

„Gwiazdy na Gwiazdkę” to wyjątkowy, coroczny turniej w czasie którego sportowcy i kibice, pomagają najbardziej potrzebującym. Kolejny raz pokazał, że mamy wielkie serca.

Przypominamy, że w ramach „Gwiazdy na Gwiazdkę” odbyły się już licytacje internetowe wartościowych przedmiotów, pozyskanych przez organizatorów od sportowców i ludzi dobrej woli. Wśród nich były koszulki z autografami: Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Tomasza Kędziory, Kamila Glika i wielu innych.

Podobne licytacje gadżetów sportowych prowadzone były podczas Głównego Turnieju Halowego który odbył się, 14 stycznia 2022 r. na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Nr 1, mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II w Łowiczu. Dla Marysi grały cztery fantastyczne drużyny: Raperzy, Youtuberzy, Dziennikarze i Przyjaciele GnG!

7 stycznia 2022 r. odbył się także mini turniej w grę UFC4 na konsolach PS5. Dla Marysi grali i zbierali pieniądze m.in. Krzysztof Radzikowski, Konrad Karwat, Dominik Abus i Bilguun Ariunbaatar.

Marysi pomagano również poprzez stronę https://zrzutka.pl/gngmarysia

Honorowy patronat nad turniejem, jak co roku, sprawował, łowiczanin Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiw Moskwa i reprezentacji Polski, a jego koordynatorem był Krystian Cipiński wspomagany przez sztab wielu dobrych ludzi.

Głównym SPONSOREM tegorocznej edycji „Gwiazdy na Gwiazdkę” była firma MDB.

Szczegóły na www.gwiazdynagwiazdke.pl oraz www.facebook.com/gwiazdynagwiazdkedesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]