Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 kwietnia 2014
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny set filmowy w klubie Pracownia. Tym w ramach spotkania będzie można obejrzeć dwa filmy, których bohaterem będzie słynny Jean-Claude Van Damme.
Organizatorzy spotkania pt. "Baaardzo zły Van Damme" wybrali, jak piszą w zaproszeniu, dwa wyjątkowo „niecne oblicza”, kojarzonego głównie z pozytywnych ról Jean-Claude Van Damme.

„Aktor ten głównie swoimi „kopniakami” od lat wymierza sprawiedliwość najgorszym oprychom. Nie każdy wie, że w swojej bogatej filmowej karierze, nie zawsze był taki święty. Jest, bowiem kilka tytułów, w których nieźle nabroił.

Pierwszy film, który będzie można zobaczyć to tytuł z 1986 roku – „Bez odwrotu”. W nim zły, jak mało, kto karateka ogrywany przez Van Damme, wykorzystuje swoje umiejętności w bardzo niecnych celach. Czy ujdzie mu to na sucho? Czy pozytywny bohater - fan Bruce'a Lee - wyćwiczy się na tyle, by pokonać stręczyciela...?

Kolejny film, to „Czarny Orzeł”. Dwa lata później Van Damme wciela się w rolę kolejnego typa spod ciemnej gwiazdy. Tym razem jest tajnym agentem o kamiennej twarzy, któremu ludzkie odruchy zdają się być obce. Karate ma w jednym palcu, a cwany jest jak lis! Pokonać go, to arcy trudne zadanie, któremu sprostać mu może jedynie Sho Kasugi!”

„Baaardzo złego Van Damme” będzie można obejrzeć w najbliższa sobotę, 5 kwietnia 2014 r. w Klubie Pracownia. Początek spotkania o godz. 20: 00. Wstęp wolny.

Filmy:

Godz. 20:00 | Bez odwrotu gatunek: Karate
produkcja: Hongkong, USA
premiera: 2 maja 1986 (świat)
reżyseria: Corey Yuen
scenariusz: See-Yuen Ng, Corey Yuen, Keith W. Strandberg

godz. 22:00 | „Czarny Orzeł”
gatunek: Dramat, Akcja
produkcja: USA
premiera: maj 1988 (świat)
reżyseria: Eric Karson
scenariusz: Shimon Aramadesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]