Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 kwietnia 2014
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny set filmowy w klubie Pracownia. Tym w ramach spotkania będzie można obejrzeć dwa filmy, których bohaterem będzie słynny Jean-Claude Van Damme.
Organizatorzy spotkania pt. "Baaardzo zły Van Damme" wybrali, jak piszą w zaproszeniu, dwa wyjątkowo „niecne oblicza”, kojarzonego głównie z pozytywnych ról Jean-Claude Van Damme.

„Aktor ten głównie swoimi „kopniakami” od lat wymierza sprawiedliwość najgorszym oprychom. Nie każdy wie, że w swojej bogatej filmowej karierze, nie zawsze był taki święty. Jest, bowiem kilka tytułów, w których nieźle nabroił.

Pierwszy film, który będzie można zobaczyć to tytuł z 1986 roku – „Bez odwrotu”. W nim zły, jak mało, kto karateka ogrywany przez Van Damme, wykorzystuje swoje umiejętności w bardzo niecnych celach. Czy ujdzie mu to na sucho? Czy pozytywny bohater - fan Bruce'a Lee - wyćwiczy się na tyle, by pokonać stręczyciela...?

Kolejny film, to „Czarny Orzeł”. Dwa lata później Van Damme wciela się w rolę kolejnego typa spod ciemnej gwiazdy. Tym razem jest tajnym agentem o kamiennej twarzy, któremu ludzkie odruchy zdają się być obce. Karate ma w jednym palcu, a cwany jest jak lis! Pokonać go, to arcy trudne zadanie, któremu sprostać mu może jedynie Sho Kasugi!”

„Baaardzo złego Van Damme” będzie można obejrzeć w najbliższa sobotę, 5 kwietnia 2014 r. w Klubie Pracownia. Początek spotkania o godz. 20: 00. Wstęp wolny.

Filmy:

Godz. 20:00 | Bez odwrotu gatunek: Karate
produkcja: Hongkong, USA
premiera: 2 maja 1986 (świat)
reżyseria: Corey Yuen
scenariusz: See-Yuen Ng, Corey Yuen, Keith W. Strandberg

godz. 22:00 | „Czarny Orzeł”
gatunek: Dramat, Akcja
produkcja: USA
premiera: maj 1988 (świat)
reżyseria: Eric Karson
scenariusz: Shimon Aramadesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]