Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 stycznia 2014
Już wkrótce rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe. Czas wolny dla dzieci i młodzieży z łowickich szkół. Zimowe niestety tylko z nazwy, gdyż śniegu w tym roku nie ma wcale. Cieszyć się mogą tylko drogowcy, ale nie dzieci liczące na białe szaleństwo.
Aby jednak nuda nie zagościła w ich domu podczas ferii, miejskie placówki przygotowały dla nich kilka atrakcji. Od 20 do 31 stycznia 2014 r. będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju bezpłatnych zajęciach, warsztatach i turniejach prowadzonych przez instruktorów Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Miejskiej oraz Łowickiego Ośrodka Kultury.

Poniżej prezentujemy szczegółowy wykaz atrakcji feryjnych w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]