Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2022

Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się w niedzielę, 18 września 2022 r. W tym roku tematem przewodnim spotkania będzie „Łowicz historycznie i artystycznie”.

O godz. 10.00 i 13.00 odbędą się rodzinne warsztaty pt. “Łowicz jak z obrazka”. Na zajęciach uczestnicy wykonają prace plastyczne wzorując się na dziełach łowickich malarzy. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36.

W godz. 12.00 – 16.00, będzie można podejrzeć artystę malarza przy pracy – w specjalnie zaaranżowanej pracowni artystycznej Agnieszka Kopczyńska opowie o swojej twórczości, inspiracjach i warsztacie malarskim.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa na stronie: https://edd.nid.pl/


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]