Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2022

Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się w niedzielę, 18 września 2022 r. W tym roku tematem przewodnim spotkania będzie „Łowicz historycznie i artystycznie”.

O godz. 10.00 i 13.00 odbędą się rodzinne warsztaty pt. “Łowicz jak z obrazka”. Na zajęciach uczestnicy wykonają prace plastyczne wzorując się na dziełach łowickich malarzy. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36.

W godz. 12.00 – 16.00, będzie można podejrzeć artystę malarza przy pracy – w specjalnie zaaranżowanej pracowni artystycznej Agnieszka Kopczyńska opowie o swojej twórczości, inspiracjach i warsztacie malarskim.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa na stronie: https://edd.nid.pl/


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]