Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Edward Buczek
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przygoda dla najmłodszych oraz wszystkich zainteresowanych!
Pokazy kowalstwa artystycznego w zrekonstruowanej kuźni z XX w.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na pokazy tradycyjnego kowalstwa artystycznego do kuźni kowalskiej w pobliskim Bolimowie

Proponujemy Państwu wycieczkę do Bolimowa do prawdziwego kowala w jego zrekonstruowanej kuźni z XX w.

Swoją ofertę kierujemy do wszystkich zainteresowanych aby przybliżyć im ten ginący już zawód. W wielu miejscowościach kuźnie poupadały, a my zbudowaliśmy kuźnię wzorując się na kuźni dwudziestowiecznej z myślą o pamięci o kowalach i przybliżeniu tego zawodu najmłodszym.

Szczegóły pokazów znajdują się poniżej:

Pokazy tradycyjnego kowalstwa artystycznego
Wśród coraz większego zainteresowania tą rzadką sztuką formowania metalu pokazy tradycyjnego kowalstwa artystycznego wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród młodych uczestników wycieczek i wyjazdów turystycznych, jako jedna z wielu atrakcji turystycznych okolic Bolimowa.

W czasie pokazów młodzi ich obserwatorzy obserwują bezpośrednio wszystkie tradycyjne metody obróbki materiału, powstają wówczas pamiątkowe wyroby o małych rozmiarach, są to przede wszystkim małe pamiątkowe podkowy oraz inne wyroby, np. kwiaty i dekoracje.

Chętni uczestnicy pokazów mogą samodzielnie pod nadzorem kowala spróbować swoich sił w formowaniu prostych wyrobów kowalstwa artystycznego. Rytmiczne dźwięki uderzeń młotów, odgłosy kowadła, zapach rozpalonej kotliny i opowieści kowala sprawiają, iż pokazy owe stają się dla młodych i starszych ich uczestników nie lada atrakcją.

Jeśli powyższa atrakcja turystyczna wzbudzi Państwa zainteresowanie oraz wzbogaci organizowaną wycieczkę proszę o skontaktowanie się z:

Anna i Edward Buczek
ul. Zastodolna 5
99-417 Bolimów
tel.: 517 400 570

Sylwetka oraz rodzaj działalności przedstawiona została na stronie:
www.kowal.bolimow.netdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]