Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 września 2019
Rusza nowy sezon Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Bez nazwy” w Łowiczu. Zainauguruje go, 12 października 2019 r. koncert wrocławskiego septetu EABS. Nie będzie to pierwszy występ tej grupy na „łowickim podwórku”.
EABS wystąpili w ubiegłym roku w ramach 19. edycji OCH! Film Festiwalu. Grupa z Wrocławia zaprezentowała wtedy materiał z krążka „Letters to Krzysztof Komeda”, poświęconego mniej znanej twórczości kompozytora i pianisty jazzowego.

Tym razem usłyszymy utwory z najnowszej płyty „Slavic Spirits”, która ukazała się w czerwcu tego roku. Głównym tematem płyty jest mitologia słowiańska i demonologia polska. Inspiracja do stworzenia takiego albumu była sławna „słowiańska melancholia”. EABS wystąpi w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury o godz. 19:00.

Do sprzedaży trafiła już pierwsza pula biletów w cenie 30 złotych. W drugiej puli, od 1 do 11 października, wejściówki będą kosztować 40 zł, a w dniu koncertu, o ile nie zostanie on wcześniej wyprzedany, cena biletu wzrośnie do 50 zł.

Bilety można kupić stacjonarnie w kasie kina Fenix przy ul. Podrzecznej 20 lub on-line: lok.systembiletowy.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]