Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 kwietnia 2014
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zielkowic wzięły udział w nagraniu do popularnego programu kulinarnego „TOP Chef”. Głównym celem programu, nadawanego przez stację Polsat, jest wyłonienie najlepszego szefa kuchni.
Uczestnicy programu rywalizują ze sobą w przygotowywaniu najrozmaitszych potraw. W najbliższym 7. Odcinku serii w kuchni „TOP Chefa”, będą królowały mazurki wielkanocne i… Łowiczanki.

Panie KGW z Zielkowic gościły w programie na zaproszenie Ewy Wachowicz, jednego z jurorów programu, w nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie na najsmaczniejszą pazibrodę przygotowywanej podczas imprezy plenerowej Księżackie Jadało – Festiwal Dobrej Żywności we wrześniu 2012 roku.

Czy uczestnicy programu będą umieli zrobić pyszne mazurki wielkanocne? Czy będą wzorować się na podpowiedziach łowickich gospodyń Danuty Mońki, Małgorzaty Jarosińskiej oraz Małgorzaty Dudek? Przekonamy się o tym już dzisiaj o godz. 20.35 na Polsacie. Zachęcamy wszystkich do oglądania programu.

Panie z Zielkowic, jak przystało na prawdziwe Księżanki, wystąpiły w strojach ludowych. Oprócz pomocy w kuchni, podzielą się także sekretami innych równie smacznych wypieków wielkanocnych. Będzie na pewno smacznie i kolorowo.

Zwiastun odcinka na Facebooku:
https://www.facebook.com/photo.php?v=605882619495323&set=vb.464751660275087&type=2&theaterdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]