Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 października 2022, 12:00

Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w XXII Dniu Papieskim, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 października 2021 r. pod hasłem „Blask Prawdy”. Dzień Papieski w Łowiczu rozpocznie się tradycyjne o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja.

O godz. 15.00 rozpocznie się Bieg Papieski. Zawodnicy wystartują sprzed kamienia upamiętniającego wizytę papieską, jaka miała miejsce,14 czerwca 1999 r. na Bratkowicach przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Młodzieżowej 15. Zbiórka uczestników biegu o godz. 14:45.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Papieską, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowym Rynkiem, Kozią i Podrzeczną. Meta, podobnie jak w latach minionych, będzie znajdować przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku. Przy pomniku, zgodnie z tradycją, około godz. 15.15 zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystość zakończy się o godz. 21.37 wspólną modlitw przy pomniku Jana Pawła II.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]