Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 czerwca 2022, 16:00 - 19:00
Miejsce: Dziedziniec ŁOK


Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci oraz ich rodziców i opiekunów do udziału w „Dniu Dziecka na dziedzińcu pełnym radości”. Impreza dla dzieci dla których przygotowano szereg atrakcji odbędzie się, 1 czerwca 2022 r. w godzinach 16:00-19:00 na dziedzińcu ŁOK. Wejście od ulicy Starorzecze.

W czasie zabawy dzieci będą mogły skorzystać ze strefy dmuchańców oraz zabaw ruchowych, które zapewni firma „Dionizos” oraz zrobić sobie zdjęcia, z wykorzystaniem dużych elementów rodem z „Alicji w krainie czarów”. Nie zabraknie także popularnej fotobudki.

Dzień Dziecka rozpocznie się prezentacją książeczki pt. „Bajkowe rymy”, wydanej przy udziale środków w ramach XI edycji konkursu Małe Granty 2022. Dzieci wysłuchają kilkunastu wierszyków w wykonaniu autorki Edyty Toszy i jej gości. Następnie ilustratorka książeczki Bożena Szczuka, ogłosi konkurs plastyczny na najpiękniejszy rysunek do przeczytanych tekstów. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

W czasie spotkania na scenie zaprezentują się tancerze z DNA Dance Studio. Będziemy mogli podziwiać występ zespołowy, jak i pokaz indywidulany pary tanecznej. Dowiemy się również wiele ciekawych informacji o działaniu grupy. W przerwach planowane są kolejne zabawy z muzyką, tańcem i puszczanie baniek.

W tym dniu, swoje stanowisko przygotują również harcerze z łowickiej chorągwi ZHP. Dzieci będą mogły dowiedzieć się o ich działaniach oraz zapisać się w szeregi ZHP.

Głównym punktem zabawy o godz. 18:00, będzie pokaz iluzjonistki Marty Skoczek. Od lat oczarowuje ona zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej pierwszą miłością była akrobatyka, potem kuglarstwo, kiedy na dobre zakochała się w iluzji, odkryła w sobie jeszcze jedną pasję – aktorstwo. Jest osobą o wielu talentach, o czym świadczy chociażby tworzenie muzyki w zespole, który założyła wraz ze swoim mężem. Razem z Konradem Modzelewskim, wydała książkę Kid Performer.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]