Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 lutego 2014
Na budynku ratusza miejskiego w Łowiczu, rozwieszony został baner informujący o zdobyciu przez Zbigniewa Bródkę, złotego medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Jest on jedną z form podziękowania Mistrzowi Olimpijskiemu za osiągnięty sukces i niesamowitą radość, jaką sprawił on swoim wyczynem, wszystkim mieszkańcom ziemi łowickiej.
Treść banera głosi: Zbigniew Bródka Mistrz Olimpijski. Gratulują mieszkańcy Łowicza i ziemi łowickiej.

Z pewnością będzie on dla Zbyszka i wszystkich jego bliskich, miłym akcentem w chwili, kiedy będzie odbierał tytuł Honorowanego Obywatela Miasta Łowicza, przyznany wczoraj przez Rade Miejską w Łowiczu.

Uroczyste wręczenie tytułu, Zbigniewowi Bródce odbędzie się 26 lutego 2014 r. o godz. 15.00 na połączonej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, Rady Powiatu Łowickiego oraz Rady Gminy Domaniewice w sali barokowej łowickiego muzeum.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]