Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 lutego 2014
Na budynku ratusza miejskiego w Łowiczu, rozwieszony został baner informujący o zdobyciu przez Zbigniewa Bródkę, złotego medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Jest on jedną z form podziękowania Mistrzowi Olimpijskiemu za osiągnięty sukces i niesamowitą radość, jaką sprawił on swoim wyczynem, wszystkim mieszkańcom ziemi łowickiej.
Treść banera głosi: Zbigniew Bródka Mistrz Olimpijski. Gratulują mieszkańcy Łowicza i ziemi łowickiej.

Z pewnością będzie on dla Zbyszka i wszystkich jego bliskich, miłym akcentem w chwili, kiedy będzie odbierał tytuł Honorowanego Obywatela Miasta Łowicza, przyznany wczoraj przez Rade Miejską w Łowiczu.

Uroczyste wręczenie tytułu, Zbigniewowi Bródce odbędzie się 26 lutego 2014 r. o godz. 15.00 na połączonej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, Rady Powiatu Łowickiego oraz Rady Gminy Domaniewice w sali barokowej łowickiego muzeum.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]