Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 stycznia 2014
Trzynastoletnia Angelika Woźniak z UKS Błyskawica z Domaniewic i dwunastoletni Tomasz Wieteska, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu wzięli udział w tegorocznej edycji lekkoatletycznego mitingu „Deutsch Polnisches Hallenmeeting” w Cotbus.
W zawodach, które odbyły się 11 stycznia 2014 r. wzięło udział około 550 zawodników z 26 miast Polski i 11 Niemiec. Młodym lekkoatletom towarzyszył nauczyciel WF-u Przemysław Plichta.

Podczas zawodów najlepiej zaprezentował się Tomasz Wieteska, który w konkursie w skoku w dal rozgrywanym z belki z wynikiem 4.53, ustanowił swój halowy rekord życia. Zajął trzecie miejsce. Zwyciężył zawodnik z Niemiec, urodzony w Afryce Plamwdi Mawinga z wynikiem 4.72. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Lasse Grunbeck z wynikiem 4.56.

Tomasz wystartował również w biegu na 60 m i z wynikiem 8.66 (wyrównany halowy rekord życiowy) awansował do biegu finałowego, w którym z wynikiem 8.68 zajął miejsce czwarte. Mógł powalczyć o wyższą lokatę, ale nie zdążył się on w pełni zregenerować po, zakończonym kilka minut wcześniej, konkursie skoku w dal. Finał został przez organizatorów przyśpieszony o godzinę.

Wysokie czwarte miejsce z wynikiem 11,28 zajęła również w konkursie pchnięcia kulą Angelika Woźniak. Jej występ należy ocenić pozytywnie, ponieważ rywalizowała z czołowymi zawodniczkami Niemiec.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]