Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 kwietnia 2014
W sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.56 nastąpiła katastrofa rządowego samolotu Rzeczpospolitej Polskiej. Delegacja rządu, razem z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim leciała do Katynia, aby uczcić 70 rocznicę zbrodni, jakiej dopuściło się na polskich żołnierzach sowieckie NKWD. Nie dolecieli.... Samolot TU - 154 rozbił się w lesie niedaleko lotniska w Smoleńsku.
Zginęło 96 osób. Elita Polski. Wśród nich Lech Kaczyński – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jego małżonka Maria Kaczyńska, Ryszard Kaczorowski ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie oraz wielu szanowanych przedstawicieli naszego Narodu.

Pamiętając o tym smutnym dla naszego Narodu wydarzeniu, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński razem z 80 mieszkańcami Łowicza, udał się dziś na cmentarz powązkowski w Warszawie, aby przy pomniku upamiętniającym katastrofę smoleńską złożyć kwiaty i zapalić znicze Pamięci.

Czekając na jej wyjaśnienie katastrofy i pamiętając o tym tragicznym dla naszego kraju wydarzeniu, Łowicz łączy się z Rodzinami i Najbliższymi Przyjaciółmi ofiar oraz ze wszystkimi Polakami. Wierzymy, że ofiara tragicznie zmarłych i przykład, jaki dawali swoim życiem i postępowaniem nie pójdzie w zapomnienie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci
Niech odpoczywają w Pokoju ...
Amendesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]