Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 kwietnia 2014
W sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.56 nastąpiła katastrofa rządowego samolotu Rzeczpospolitej Polskiej. Delegacja rządu, razem z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim leciała do Katynia, aby uczcić 70 rocznicę zbrodni, jakiej dopuściło się na polskich żołnierzach sowieckie NKWD. Nie dolecieli.... Samolot TU - 154 rozbił się w lesie niedaleko lotniska w Smoleńsku.
Zginęło 96 osób. Elita Polski. Wśród nich Lech Kaczyński – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jego małżonka Maria Kaczyńska, Ryszard Kaczorowski ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie oraz wielu szanowanych przedstawicieli naszego Narodu.

Pamiętając o tym smutnym dla naszego Narodu wydarzeniu, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński razem z 80 mieszkańcami Łowicza, udał się dziś na cmentarz powązkowski w Warszawie, aby przy pomniku upamiętniającym katastrofę smoleńską złożyć kwiaty i zapalić znicze Pamięci.

Czekając na jej wyjaśnienie katastrofy i pamiętając o tym tragicznym dla naszego kraju wydarzeniu, Łowicz łączy się z Rodzinami i Najbliższymi Przyjaciółmi ofiar oraz ze wszystkimi Polakami. Wierzymy, że ofiara tragicznie zmarłych i przykład, jaki dawali swoim życiem i postępowaniem nie pójdzie w zapomnienie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci
Niech odpoczywają w Pokoju ...
Amendesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]