Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 grudnia 2013
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński podpisał z dyrektorem Zakładu Karnego w Łowiczu płk Robertem Rusieckim porozumienie, dotyczące prowadzenia na terenie Zakładu Karnego, pilotażowych zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków. Zajęcia te skierowane będą do uczniów szkół gimnazjalnych.
Zajęcia dla łowickiej młodzieży prowadzone będą przez terapeutów pracujących w oddziale terapeutycznym więzienia dla uzależnionych od narkotyków przy bezpośrednim udziale osób skazanych, przebywających na tym oddziale. Podczas spotkań uczniowie, będą mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia osobiście, do czego doprowadza eksperymentowanie i ostatecznie uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Według kadry pedagogicznej szkół, młodzież chętniej otwiera się na relacje osób bezpośrednio związanych z danym problemem. Dzięki takim spotkaniom, istnieje większa szansa na to, że nie popełnią takiego samego błędu w przyszłości.

Tymczasowa obecność za murami więzienia z pewnością wpłynie na konstruktywną ocenę własnego postępowania, a co za tym idzie, wyciągnięciu konkretnych wniosków. Obecnie trawią ustalenia, aby podobnym projektem objąć szkoły podlegające pod starostwo.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]