Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 grudnia 2019, 16:00
Miejsce: Stary Rynek
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza wszystkie dzieci na coroczną imprezę choinkową! Zabawa świąteczna, zorganizowana zostanie na Starym Rynku w piątek, 6 grudnia 2019 r. w godzinach 16:00-19:00. Podczas zabawy choinkowej Mikołajowie tradycyjnie rozdawać będą dzieciom paczki z łakociami. Aby je otrzymać trzeba będzie okazać specjalny kupon.

Od 28 listopada można go było kupić w łowickich przedszkolach i szkołach oraz ich część w Urzędzie Miejskim w Łowiczu. W sumie przygotowano 4 000 paczek dla dzieci. Każdy z kuponów weźmie dodatkowo udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez sponsorów. Zarówno na Starym jak i Nowym Rynku staną choinki ustrojone lampkami, bombkami i kolorowymi łańcuchami.

Choinka Miejska tradycyjnie rozpocznie się zapaleniem lampek na świątecznym drzewku. Po ceremonii otwarcia będzie można obejrzeć świąteczne występy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki i Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.

Wydarzeniu towarzyszyć SnowTubing - zjeżdżalnia na oponce oraz stoiska ze świątecznymi ozdobami. Tradycyjnie, będzie można zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, a także odwiedzić łowickich strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]