Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 czerwca 2014
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, przygotowały miłą niespodziankę dla swoich mam. Był nim występ z okazji Dnia Matki, który przypadał, 26 maja 2014 r. Jak każdy występ z udziałem najmłodszych mieszkańców Łowicza, wzbudził on wiele radości i wzruszeń.
Uroczystość dla mam rozpoczęto przeczytaniem fragmentu wiersza autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Spotkanie z matką", który dzieci zadedykowały Wszystkim Mamom. Następnie wyrecytowały wiersze „Mamo, mamo”, „Wymaluję na laurce” i zaśpiewały piosenki „Chodzi Zosia po łące” i „Choć mam rączki małe”. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Mamom kwiaty, wykonane przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]