Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 czerwca 2014
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, przygotowały miłą niespodziankę dla swoich mam. Był nim występ z okazji Dnia Matki, który przypadał, 26 maja 2014 r. Jak każdy występ z udziałem najmłodszych mieszkańców Łowicza, wzbudził on wiele radości i wzruszeń.
Uroczystość dla mam rozpoczęto przeczytaniem fragmentu wiersza autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Spotkanie z matką", który dzieci zadedykowały Wszystkim Mamom. Następnie wyrecytowały wiersze „Mamo, mamo”, „Wymaluję na laurce” i zaśpiewały piosenki „Chodzi Zosia po łące” i „Choć mam rączki małe”. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Mamom kwiaty, wykonane przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]