Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 czerwca 2014
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, przygotowały miłą niespodziankę dla swoich mam. Był nim występ z okazji Dnia Matki, który przypadał, 26 maja 2014 r. Jak każdy występ z udziałem najmłodszych mieszkańców Łowicza, wzbudził on wiele radości i wzruszeń.
Uroczystość dla mam rozpoczęto przeczytaniem fragmentu wiersza autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Spotkanie z matką", który dzieci zadedykowały Wszystkim Mamom. Następnie wyrecytowały wiersze „Mamo, mamo”, „Wymaluję na laurce” i zaśpiewały piosenki „Chodzi Zosia po łące” i „Choć mam rączki małe”. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Mamom kwiaty, wykonane przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]